Justýna a upíři (2003)

Předloha:      Brian Jacques - Sedm strašidelných příběhů, povídka Jamie a upíři

Hrají: žáci LDO ZUŠ Klecany – Odolena Voda Bučková Aneta, Bučková Marie, Černochová Barbora, Gulová Zuzana, Kováříková Monika, Kropáčová Barbora, Křížová Jana, Řezníčková Eva, Tranová Lenka, Tyglová Ivana, Zitová Marta a další…

Scénář a režie: Ivana Sobková

O představení: Justýna je obyčejná holka, která chce zapadnout do party ostatních dětí. A jak to už v partě bývá, musí projít zkouškou odvahy – vydržet celých deset minut sama na hřbitově přesně o půlnoci. A čekají jí opravdu nevídané věci….

Slovo kritiky: Jedná se o velmi zdařilý jevištní převod (autorkou je vedoucí souboru Ivana Sobková) mírně hororové, ale v podstatě anekdotické povídky Briana Jacquese Jamie a upíři. Úprava původního názvu souvisí s převedením všech chlapeckých postav na dívčí, což textu nijak neublížilo. Inscenace je sledem promyšleně budovaných situací, které se aktérkám daří citlivě a přesně naplnit věrohodným jednáním. K tomu přispívá také stylizace vybraných momentů do podoby krátce trvajících živých obrazů doplněných hlasy ze zákulisí, které navíc pomáhají celý příběh přehledně členit a udržovat temporytmus. Příběh o Justýně navíc dětem i přes humorný nadhled nabízí živé a dobře uchopitelné téma domácích konfliktů a starostlivých matek… (in Deník dětské scény č.0/03 Trutnov)

 

Vyšlo:

DĚTSKÁ SCÉNA 13 (únor 2004): Brian Jacques - Ivana Sobková: Justýna a upíři (scénář)
                                               Ivana Sobková: Cesta k inscenaci Justýna a upíři

 

Fotografie z představení

Kontakt

Divadlo KUK! Ivana Sobková
K.U.K.z.s.
ZUŠ Štítného 5 Praha 3
+420 775 290 874 kukatastrof@gmail.com