Soustředění - Želiv 2004

„Fantastický objev drsných hvězd“ (podle knihy M.Švadrlíka  „Kopyto a Mňouk“); „Zdravý nemocný“ (Molliere) -   vystoupení v pátek 13.8.2004  v želivské klášterní zahradě, v sobotu 14.8.2004 na náměstí v Červené Řečici a 15.8.2004 na hradě Lipnice nad Sázavou)

Z literární tvorby divadelníků:

Dětské kočovné divadlo slaví úspěchy!

Včera, v pátek 13.8.2004 proběhla na Želivě veleúspěšná premiéra divadelních trháků NÁMLUVY (A.P.Čechov), DRSNÉ HVĚZDY (podle M. Švandrlíka) A ZDRAVÝ NEMOCNÝ (Molliere). Datum premiéry si divadlo zvolilo úmyslně, aby se vysmálo všem pověrám a dokázalo své kvality!

Z ČERNÉ KRONIKY

Blesk

Těsně před vystoupením divadla S.R.O došlo k loupeži svědčící o nedostatku pánských šatů. Byly odcizeny kostýmy dvou hlavních mužských postav, čímž byli umělci přinuceni půjčit si šaty od svých kolegyň ze souboru. Od očitých svědků víme, že umělci si v dámských šatech libovali. „Kultura upadá“, zněla reakce diváků.

Mladá fronta dnes

Včera v odpoledních hodinách došlo v Želivě ke kulturnímu skandálu. Dětské Kočovné Divadlo S.R.O překvapilo. Nejen, že při jejich premiéře chlapci nosili dámské oblečení a jedna houslistka vypíchla kolegovi oko, ale přednes byl naprosto beznadějný a pohybové vybavení dětí se podobalo katastrofě. Vedoucí souboru jsou stíháni na svobodě.

Žena a život

Kruté děti využily scénáře divadelní skupiny „Drsných hvězd“. Závěrem hry měla být crazy – honička s místním policistou Ošmerou, která se však změnila v nelítostný souboj osamělého kapitána a party rozvášněných dívek ve věku pod 15 let. Díky brutalitě dětských herců byl kapitán Ošmera hospitalizován s několika těžšími zraněními v nedaleké nemocnici. Na vyšetřování případu se pracuje.

 

Z INZERÁTŮ DIVADELNÍCH POSTAV

Ze hry „Fantastický objev Drsných hvězd“

Prodám své staré kosti. Jsem kostlivec a už se rozpadám. Můžete si pro mě přijít do sklepení pod hradem na Lipnici a odnést mě do muzea. Za jednu kost požaduji minimálně 2,-Kč. To je výhodné.                                                                              

KOSTLIVEC

 

Hledám dobrovolníka na vysátí krve. Došly mi totiž krevní konzervy. Chtěla bych pořádnýho tlusťocha, abych ho mohla trochu vysát a rozkrájet na kousky a dát do konzervy. Děkuji.                                                                                                  

UPÍR

 

Koupím nebo pronajmu šikovného odháněče pavouků, který mi bude odhánět pavouky a jiné hmyzáky z mého pokoje! Už čekám, až zavoláš! Cena za hodinu 8,-Kč. Volejte 987654321!   

                                                                                                     MARY

 

Hledám slušné a chytré dítě, které by za mě chodilo do školy a psalo by za mě úkoly!

                                                                              KATRIN

 

Ze hry „Zdravý nemocný“

Sháním mužské šaty pro svého nápadníka Kleanta, případně může být i nový nápadník. Kontakt na mobil: 732 311 265.  Určitě se ozvěte!                                       

 ANDĚLA

Prodám ženské šaty – červené zvonáče a přiléhavý průhledný svetřík. Koupím: jakékoliv mužské šaty a něco na svatbu. Můžu doučovat i zpěv. Volejte na 721 369 242!KLEANTES

 

Prodám sbírku klystýrů a lékárnu (plně funkční). Nabízím namíchání jakéhokoliv léku.

FLEURANT

 

Hledám schopnou, mladou, inteligentní a hlavně trpělivou chůvu pro svého dospělého syna Tomáše. Dotyčná musí mít i herecký talent, protože Tomáš si bude myslet, že je jeho sestra v ordinaci. Volejte, prosím, rychle, Tomáš za 3 dny promuje! Děkuji. Zn.: Spěchá!!!  

 MUDr. PURGON

 

VYMĚNÍM MANŽELKU ZA VAJÍČKO NA TVRDO! POZOR! CHCE JEN PENÍZE!

ARGAN

 

Potulný trubadúr písní veselých i smutných hledá zpívajícího hráče na kytaru. Výdělek nejistý, strava chudá, nocleh pod hvězdami, ale svoboda zaručena. Zn.: Odcházím na zasloužený odpočinek. Volejte 666 666 666!

TRUBADÚR

 

Ze hry „Námluvy“

Hledám partnera 30-35 let, nekuřáka a abstinenta hezké tváře. Nynější partner na mě stále řve a hádá se a já potřebuji útěchu. Zn.: Spěchá!

NATALJA STEPANOVNA

Fotogalerie: Soustředění - Želiv 2004

Kontakt

Divadlo KUK! Ivana Sobková
K.U.K.z.s.
ZUŠ Štítného 5 Praha 3
+420 775 290 874 kukatastrof@gmail.com